Lifestyle

GLASSES.

| CHANEL 3281 C501 52 .

Mit einer Dioptrie von -5,50 und -6,00 kann man mich eigentlich als fast blind bezeichnen. Ich sehe wirklich so gut wie nichts und kann mich nur schminken, wenn ich schon fast am Spiegel klebe. Da ich nun seit Juli 2015 laut ärztlicher Anordnung auch noch auf meine geliebten Kontaktlinsen verzichten und meinen Augen wieder Freiheit schenken muss (nach ca. 10 Jahren vertragen sie nun keine Linse mehr!), ist meine Brille zu meinem täglichen Begleiter geworden. 

Als ich erfuhr, dass sich meine Kurzsichtigkeit (Myopie) nochmals verschlechtert hat und ich eine neue Brille brauche, wusste ich sofort, dass es eine von Chanel werden sollte. Also machte ich mich auf die Suche und die Entscheidung fiel auch sehr schnell: ich verliebte mich in die Chanel 3281 C501. 

Die filigranen Gestelle und schlichten Formen sind der Grund, weshalb gerade zierlichere Frauen einen Blick auf die Fassungen von Chanel werfen sollten!

Form | Eckig

Fassung | Vollrand

Material | Kunststoff 

Farbe | schwarz

______________________________________

5,5 ve 6 derece miyop olduğum için ailem ve arkadaşlarımın nasıl yani? ee sen ne görüyorsun ki o zaman? Bu kaç? gibi sacma sapan sorularına mağruz kalmak günlük trajedilerim arasında yer alıyor. Ama ne diyim ki, o kadar da haksız sayılmazlar. 20 senedir aynı evde yaşamasam, sanırım gözlüksüz kendi odamı bile bulmakta güçlük çekebilirim. Hele ki makyaj yaparken aynaya neredeyse yapıştığımın ayrıntılarına girmek dahi istemiyorum.

Şaka bir yana, lens kullanabildiğim dönemler bu küçük zorluklarla mücadele etmek beni fazlasıyla yormuyordu. Uykudan uyanır uyanmaz dünyayı net görememek aslında o kadar da büyük bir kayıp değil yani – lakin gözlerimdeki kızarıklılığı fark edip doktorumla görüşene ve sayesinde yüksek derece miyopluların lensi ömür boyu kullanamadıklarını öğrenene kadar.

Bana gözlerimin lensi artik kabul etmediğini ve gözlüğe geçiş yapıp lenslere en az 1-2 sene ara vermek zorunda olduğumu dediği an bu durumdan faydalanıp zaten uzun zamandır istediğim Chanel gözlüklerimi alma fırsatını yakaladım ve seçimim Chanel 3281 C501 no’lu model oldu.

Özellikle minyon bayanların Chanel’in sade modellerine bir göz atmasını tavsiye ediyorum! 

Unbenannt-1

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

CHANEL 3281 | similar hereherehere and here

[show_shopthepost_widget id=“1479535″]

previous
next